head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan XY Yin Tuo Cha 2008 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědozelený list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá s lehkou zrající vlnkou. Lisovaný do hnízda o váze 100 g. Prémiová tuocha je ve velmi hezkém dárkovém balení. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Čaj je z roku 2008  z jara, ochutnávám tedy 6 let starý čajík. Maocha: Směs listu z oblasti Jingmai a Lincang. Produkce: 10.10. 2008. Původ: Yunnan oblasti Jingmai a Lincang. Výrobce: Xia Guan TF. Čaj je vhodný nechávat ještě zrát.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat 20 s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová. Vůně je jemná, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, silná, lehce vegetální, nepatrně svíravá a příjemná s lehkým kafrovým zrajícím tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí s archivní stopou a rovněž velmi specifický a lehčí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2014 byla cca 4,6 US za kus/hnízdo 100 g. Cena je orientační jsou v ní započteny i poplatky za dopravu, je kupována z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
XG2008YinTuocha

XG2008YinTuocha
XG2008YinTuocha
XG2008YinTuocha
XG2008YinTuocha
tea