head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan FT, Yun Mei Chun, mini Iron Cake, 2011 / Sheng - zelený puer
Charakteristika
Hnědozeleno s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná, trochu kořeněná, květinová s kafrovým tónem. Lisovaný do tvaru mini Iron Cake o váze 125 g. Jméno: Yun Mei Chun - Cloud Plum Spring. Lisování je velmi silné, použitá voda na výrobu je pramenitá. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Vynikající zpracování i kvalita listu, maocha prémiové kvality. Čaj je z roku 2011, lisování 6.1. 2011, ochutnávám tedy 3 roky starý čaj. Maocha: Prémiová maocha z let 2009 a 2010. Čaj je z továrny Xia Guan TF, brand FT - For Taiwan. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu a hlavně delšímu dozrávání!
Příprava
Přibližně 8 g čaje na cca 200 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až světle hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a květin. Chuť je příjemně natrpklá i nasládlá, plná, příjemná, bohatě květinová, silná a sladce dřevitá s lehkým tónem tmavého lesního ovoce. Dozvuk je delší, sládnoucí, květinový a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla 8 $  za 125 g/kus, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje silně
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný pro nabuzení při jakékoliv práci či sportu, uvolňuje velké množství energie.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XGFT2011YunMeiChun

XGFT2011YunMeiChun

XGFT2011YunMeiChun
XGFT2011YunMeiChun
XGFT2011YunMeiChun
tea