head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan FT Brand, Jia Ji Tuo Cha 2008 / sheng puer
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá, lehce kouřovitá a můj výraz jemně slaná. :) Lisovaný do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Čaj je z jara roku 2008. Mao Cha: Bao Shan a Wu Liang, směs vysoce kvalitních maocha z kulivovaných čajovníků z nejvyšších poloh, Jia Ji grade A, nejklasičtější receptura Xia Guan Tuo Cha. Původ: Yunnan. Výrobce: Xia Guan TF, Fei Tai Brand. Čaj je vhodný nechávat ještě zrát. Velmi kvalitní materiál na zrání do budoucnosti.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Doporučujeme připravovat na Kung Fu Cha, nálevů je více a vychutnáte si jej detailněji.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová. Chuť je nasládlá, příjemná, květinová s tóny koření a sladkého dřeva. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2010 byla cca 147Kč za kus/hnízdo 100g. 
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Xiaguan FT B, Jia Ji Tuo Cha 2008 Xiaguan FT Brand, Jia Ji Tuo Cha 2008
Xiaguan FT B, Jia Ji Tuo Cha 2008 Xiaguan FT B, Jia Ji Tuo Cha 2008
Xiaguan FT B, Jia Ji Tuo Cha 2008

Xiaguan FT Brand, Jia Ji Tuo Cha 2008
tea