head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xia Guan TF, Da Li, Tuo Cha Box 2006 / Zelený sheng puer
Charakteristika
Hnědo zelený list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce lámané i s větvičkami. Vůně je jemná trávová, trochu kořeněná, květinová a jemně zemitá a můj výraz jemně slaná. Velmi pevně lisovaný do hnízda o váze 150g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan vyrábí Tuochy od roku 1902. Mao Cha: Oblast Dali, první batch. Čaj je z dubna roku 2006, ochutnávám 8 let starý čaj. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k delšímu dozrávání. Tuocha byla skladována ve vlhkém prostředí v Guanxi spolu s čajem Liu Bao.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 20 s až 6 minut. Čaj snese tak 5 a vícenálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, příjemná, vlhká, lehce květinová, vznešená. Chuť je nasládlá, plná, lehce květinová s tóny tmavého ovoce a příjemná. Cítíme vlhké skladování, ale ne rušivě, naopak podtrhuje charakter tohoto čaje. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla asi 13 US za kus/hnízdo 150 g bez poštovného. Měl jsem jen vzorek čaje.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG2006DaLi
XG2006DaLi
XG2006DaLi
tea