head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Jia Ji, Export Grade, Tuo Cha Box 1999 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědozelenočerný list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná, trochu kořeněná,ovocná, květinová s kafrovým tónem. Lisovaný do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan vyrábí Tuochy od roku 1902. Je to třída "A", ročník 1999 je považován za jeden z nejlepších tohoto čaje vůbec. Mao Cha: Z oblasti Wu Liang a Bao Shan. Čaj je z roku 1999, ochutnávám 15 let starý dnes už archivní puer. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání, ale naprosto vynikající je již teď! Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 8 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a kafrovou vlnkou, lehký květový charakter se snoubí s chutí a vůní malin a ostružin. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová s kafrovou vlnkou s výrazným tónem tmavého lesního ovoce a sladkého dřeva. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý se sladkým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně doznívají.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena a koupě v roce 2013 byla zcela náhodná. :-).
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
XG1999TuochaJiaji

XG1999TuochaJiaji
XG1999TuochaJiajiXG1999TuochaJiaji
XG1999TuochaJiajiXG1999TuochaJiaji
XG1999TuochaJiaji

tea