head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Jia Ji, Tuo Cha Gift Box 250g, 2004 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zeleno-černý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná trávová, trochu kořeněná, květinová s kafrovým tónem. Silněji lisovaný list, do hnízda o váze 125g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan vyrábí Tuochy od roku 1902. Prémiová produkce. Baleno do dárkového boxu po dvou kusech tuo cha o váze 125g.  Mao Cha: Z oblasti Wu Liang a Bao Shan. Čaj je z roku 2004, ochutnávám 8 let starý dnes už archivní puer. Produkce: Září 2004. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání, ale naprosto vynikající je již teď! Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a kafrovou vlnkou, výrazný květový charakter se snoubí s chutí a vůní malin a ostružin. Chuť je nasládlá, plná, dosud neuhlazená, příjemná, lehce květinová s kafrovou vlnkou s lehkým tónem tmavého lesního ovoce a sladkého dřeva s decentním kořenitým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně kořenitým devitým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně doznívají.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 1399Kč za balení 250g, 2x 125g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XGJiaJiGiftbox2004
XGJiaJiGiftbox2004XGJiaJiGiftbox2004
XGJiaJiGiftbox2004XGJiaJiGiftbox2004
XGJiaJiGiftbox2004
tea