head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Yuashan, White Crane Brand, Tuo Cha Gift Box 200g, 2005 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zelenohnědý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné s malým výskytem větviček. Vůně je jemná vegetální, trochu kořeněná, květinová s ovocným tónem. Silněji lisovaný list, do hnízda o váze 200g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan vyrábí Tuochy od roku 1902. Baleno do dárkového boxu po jednom kuse o váze 200g. Jméno: Yu Shang, je to stupeň císařské kvality tuo cha. Čaj je z roku 2005, ochutnávám 8 let starý dnes už archivní puer. Produkce: Červen 2005. Čaj je z továrny White Crane Brand Xiaguan Tea Industry. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání, ale naprosto vynikající je již teď! Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 4 až 6 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a kafrovou vlnkou, výrazný květový charakter se snoubí s chutí a vůní malin a ostružin. Chuť je nasládlá s decentní trpkostí, plná, dosud neuhlazená, příjemná, lehce květinová s lehkým tónem tmavého lesního ovoce s decentním kořenitým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně tmavě sladkým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně doznívají.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2013, kus 200g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WCraneXG2005

WCraneXG2005
WCraneXG2005
WCraneXG2005WCraneXG2005
WCraneXG2005
WCraneXG2005
WCraneXG2005
tea