head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Tuo Cha Box 2006 - sheng
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce lámané. Vůně je jemná trávová, trochu kořeněná, květinová a jemně zemitá a můj výraz jemně slaná. :) Lisovaný do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan vyrábí Tuochy od roku 1902. Mao Cha: Z oblasti Xiaguan a Dali. Čaj je z roku 2006, ochutnávám ani ne 3 rok starý. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k delšímu dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová, vznešená. Chuť je nasládlá, plná, lehce svíravá a příjemná, lehce květinová a nepatrně kouřovitá. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý a jemně kouřový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 200Kč za kus/hnízdo 100g. Cena je orientační, kupováno z Číny přes eshop, tedy i s poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Xiaguan Tuo Cha Box 2006
Xiaguan Tuo Cha Box 2006
Xiaguan Tuo Cha Box 2006 Xiaguan Tuo Cha Box 2006
Xiaguan Tuo Cha Box 2006 Xiaguan Tuo Cha Box 2006
Xiaguan Tuo Cha Box 2006
tea