head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lang He Xiao Te Ji Tuo Cha, 2005 - shu
Charakteristika
Černo-hnědý list  slisovaný do malých hnízdeček o váze 4g. List je rozdrobený, potrhaný. Vůně je jemná, ušlechtile sladká, čokoládová a jemně zemitá. Jedná se o vynikající  kvalitu jak čaje tak zpracování. Sklizeň: Jaro, léto 2005. Zpracování: Částečně ruční. Továrna: Lao Cang TF.  Původ: Kultivované čajovníky, oblast Meng Hai, Yunnan. Čaj může ještě dozrávat, ale lze jej pít již nyní.
Příprava
Jedno hnízdečko čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo-černá. Vůně je jemná, příjemná, čokoládová, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, krémově ořechová a kakaová, jemně zemitá, příjemná a delikátní. Dozvuk je delší, sládnoucí, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2009 byla 315Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lang He Xiao Te Ji Tuo Cha, 2005
Lang He Xiao Te Ji Tuo Cha, 2005 Lang He Xiao Te Ji Tuo Cha, 2005

tea