head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lao Cang Xiao Ripe Tuo Cha
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný do malých hnízdeček o váze 4g. List je rozdrobený, potrhaný. Vůně je jemná, ušlechtile sladká a jemně zemitá. Jedná se o vynikající  kvalitu jak čaje tak zpracování. Továrna: Lao Cang TF.  Původ: oblast Simao. Čaj může ještě dozrávat, ale lze jej pít již nyní.
Příprava
Jedno hnízdečko čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo-černá. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně zemitá, příjemná a delikátní. Dozvuk je delší, sládnoucí, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 130Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Lao Cang Xiao Ripe Tuo Cha
Lao Cang Xiao Ripe Tuo Cha
Lao Cang Xiao Ripe Tuo Cha Lao Cang Xiao Ripe Tuo Cha

tea