head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005 / Shu puer
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný do koláče o hmotnosti 357g. List je téměř celý, středně velký, s občasným zlatým tipsem. Vůně je plná, ušlechtile zemitá, nasládlá a vznešená. Jedná se o velmi dobrou kvalitu jak čaje tak zpracování. Sklizeň: 2005 jaro, testuji tedy čaj 6 let starý. Produkce: Jaro - léto 2005. Zpracování: Velmi dobré. Původ: Provnicie Yunnan, oblast Menghai. Továrna: Xing Hai Tea Factory. Čaj vhodný pro krátkodobé zrání, ale vynikající je již nyní.
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 6g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo černá. Vůně je jemná, sladká, příjemná, lehce kořenitá, čokoládově zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, plná, hustá, krémová s tóny čokolády, koření, velmi příjemná a delikátní. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, chutě se příjemně mění z čokolády na oříšky s krémovými tóny, velmi příjemná dochuť.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2011 byla 847Kč za koláč o hmotnosti 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Vynikající poměr kvality a ceny!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005
Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005

Xing Hai Huang Yin Beeng Cha, 2005
tea