head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xi Zhi Hao, Nan Nuo, Ban Po Lao Zhai, 2006, Beeng Cha / Sheng puer
Charakteristika
Tmavě zelený až hnědý list s bílým tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná květinová, melasově sladká, medová se stopičkou kafru. Čaj je lisovaný do koláče o váze 400 g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z roku 2006. Původ: Yunnan, maocha: Odlehlá část Nan Nuo Shan, okolí vesnice Ban Po Lao Zhai, staré a divoce rostoucí čajovníky. Zpracování: Kompletně ruční, tradiční. Továrna: Xi Zhi Hao, San Ho Tang. Čaj je vhodný pro další dlouhodobé zrání. Producent: San Ho Tang, Xi Zhi Hao.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, s lehkým tónem zahradního ovoce, medu a sladkého dřeva. Chuť je nasládlá, silnější, květinově bohatá, cítíme sladké dřevo s bylinkovým a příjemným tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi bohatý, cítíme sladká dřeva na pozadí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 576 Kč za kus/ o váze 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2006XZH_NanNuo

2006XZH_NanNuo

tea