head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xi Zhi Hao Long Feng Beeng Cha / Drak a Fénix
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová a lehce sladká. Lisovaný do koláče o váze 400g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z roku 2007. Původ: Yunnan, maocha: okolí vesnice He Kai 33%, You Le Shan 33%, Bu Lang Shan 33%. Továrna: Xi Zhi Hao, San Ho Tang. Čaj je vhodný pro další dlouhodobé zrání. Producent: San Ho Tang, Xi Zhi Hao.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 90°C, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, příjemná, s lehkým tónem zahradního ovoce, květinová vlnka je také cítit. Chuť je nasládlá, silná, lehce příjemně svíravá a celkově příjemná, pro tento čaj velmi specifická. Tóny sladkého dřeva a lesního ovoce je cítit na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2007 byla 1712 Kč za kus/koláč 400g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
XZH2007LFXZH2007LF
XZH2007LFXZH2007LF
Long Feng
Long Feng

tea