head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Jin Hai, Zhuan Cha 2003 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé drobné i větší lístky nebo jen lehce trhané a sem tam větvička. Vůně je silnější, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a lehké banánové vůně. Čaj je lisován do cihly - zhuan cha o hmotnosti 250g. Jde o limitovanou sérii 1000ks. Je to typ zeleného Pu-Eru. Čaje je z roku 2003, ochutnávám tedy 9 let starý čajík. Mao Cha: Čajovníky z oblasti Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu. Produkce čajového obchodu Jin Hai - Zlaté moře. Čaj vhodný k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 15s  až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, bohatě květinová s kafrovou vlnkou. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, květinová, patrná je kafrová stopa zrání. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 950Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YiWuJinHai2003
YiWuJinHai2003
YiWuJinHai2003
tea