head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Long Ma Tong Ching Yuan Sheng, Traditional storage, 2003 Beeng Cha 357g / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zlatý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé větší i menší lístky. Vůně je typicky pro čaje z Yi Wu jemná, květinová, banánově vanilková a s tóny po tmavém zahradním ovoci, příjemná se stopami kafrové vlnky zrání. Lisovaný do koláče o váze 357g. Sklizeň: 2003, ochutnávám tedy 10 let starý čajík. Tradiční zpracování, středně silné lisování. Mao Cha: Čajovníky z oblasti Yi Wu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu. Je to opravdu luxusní čaj, mimořádná kvalita. Továrna: Yiwu Tong Ching TF. Čaj byl skladován tradičním vlhkým skladováním v Guangzhou do roku 2013.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150ml a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 10 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Nepřelouhovat a raději méně listu. Jinak je cítit v prvních 3 nálevech trpkost a hořkost.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je příjemná, převládají tmavé vůně, lehce květinová, s těžsí vůní, znatelný je vlhký tón, pro někoho nepříjemný. Chuť je jemná, komplexní, převládají tmavé chutě, vlhký tón na který je třeba si zvyknout. Na pozadí jsou ovocnější a vegetální chutě s lehkou vlnkou tmavého ovoce. Dozvuk je delší, sladký, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 998Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2003YiwuLongMaTS
2003YiwuLongMaTS
2003YiwuLongMaTS
tea