head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan, Yong Pin Hao, Moaocha, 2007 / Sheng Puer
Charakteristika
 Zeleno bílý list s četným bílým tipsem, celé drobnější lístky. Vůně je typicky pro čaje z Yi Wu jemná, květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná se stopami kafrové vlnky zrání. Maocha, volně ložená, polotovar při výrobě sheng pueru. Sklizeň: Jaro 2007, pozdní sklizeň.  Mao Cha: Čajové stromy z oblasti Yi Wu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu. Továrna: Yongpinhao TF. Maocha zrála 4 roky v Kunmingu.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 90-99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 1 minutu. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, typická pro kvalitní čaje z Yi Wu, příjemná, silněji sladce květinová, lehce kořeněná, ovocná. Chuť je jemná, komplexní, sladce květinová, typická pro Yi Wu, plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná. Dozvuk je delší, sladký, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla 12 $  za 100 g, plus poštovné z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Velmi vhodná na líný den nebo před bouřkou.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YiwuZhengShanMaocha2007YiwuZhengShanMaocha2007

YiwuZhengShanMaocha2007
tea