head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008 / Pu Er v bambusu
Charakteristika
Hnědo-černý list,téměř celý, s zlatavým tipsem. vlisovaný do stvolů bambusu, pomalu vysušen a ihned vyštípán. Vůně je fantastická, svěží, ovocná malino rybízová. Čaj je z jara roku 2008. Původ provincie Yunnan, pohoří Yiwu Shan, polodivoké čajovníky. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent: Privátní. Kvalitní čajík na popíjení. Možno k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, svěží, ovocná. Chuť je nasládlá, jemná, lehce svíravá a příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ovocný po malinách a ostružinách.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 220Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. 

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008 Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008
Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008 Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008
Yiwu Zheng Shan Bamboo 2008
tea