head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Yipin, 2010 Beeng Cha 400g / Sheng Puer, čínský čaj
Charakteristika
 Zeleno bílý list s četným bílým tipsem, celé větší lístky. Vůně je typicky pro čaje z Yi Wu jemná, květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná. Lisovaný do koláče o váze 400g. Sklizeň: podzim roku 2010. Mao Cha: Směs starších čajovníků z čajových zahrad v okolí vesnic, Daqishu, Luoshuidong, Gaoshan. Původ: Yunnan, Yiwu, pohoří Mansa. Čaj má velkou perspektivu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo žlutá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, typická pro kvalitní čaje z Yi Wu, příjemná, květinová, lehce kořeněná, ovocná. Chuť je jemná, komplexní, s rušivým tónem na pozadí ( ale ten se snad ztratí zráním ), plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny zahradního tmavého ovoce a květů. Dozvuk je delší, sladký, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2011 byla 1350Kč za kus o váze 400g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YiWuYiPin2010YiWuYiPin2010
YiWuYiPin2010
tea