head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan Gu Shu 1978 Zhuan Cha / Zelený sheng puer
Hnědý, zeleno černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé větší lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev, kafrové a ovocné vlnky. Lisovaný do cihly o váze 250g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 1978, teda již zralý ( ale může ještě dozrávat ) čajová rarita, dostal jsem jen 25g. Mao Cha: Staré divoké čajové stromy z pohoří Yiwu. Stáří stromů až 300 let. Původ: Yunnan, pohoří Yiwu. Luxusní čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, kafrově ovocná, melasová s vanilkovou vlnkou. Chuť je ušlechtilá, čistá, na počátku přijemně natprklá a nahořklá, ihned měnící se v nasládlou, příjemnou, s tóny kafru, lesního ovoce, medu a vanilky. Pro tento čaj velmi specifická a neopakovatelná chuť Gu Shu čajovníků. Dozvuk je delší, sládký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2011 byla nehorázná :-) Měl jsem jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yiwuzhengshan1978Yiwuzhengshan1978
Yiwuzhengshan1978
tea