head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1998 Beeng Cha / Koláč
Charakteristika
Hnědo-černý list s bílým tipsem (dnes již zlatavým po letech zrání), celé drobné lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev. Lisovaný do koláče o váze 357g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 1998, teda již zralý ( ale může ještě dozrávat ) čajová rarita, dostal jsem jen 30g, viz kousek na foto níže. Famózní čajík.
 Mao Cha: směs kultivovaných čajovníků z nejvýše položených zahrad pohoří Yiwu a z oblasti Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu zahrady v nejvyšší nadmořské výšce. Továrna: Haiwan TF.

Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85 - 95 °C, necháme louhovat asi 3 až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vanilková a lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny meruněk a ostružin, pro tento čaj velmi specifická a neopakovatelná. Dozvuk je delší, sládký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 754 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a jako nálev.
Haiwan1998TE

Haiwan1998TE

Haiwan1998TE
Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1998
Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1998
Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1998 Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1998

tea