head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan, Old Arbor Zhuan Cha / Sheng puer z Yiwu
Charakteristika
Hnědočerný list s tipsem. Celé lístky nebo jen lehce trhané prvotřídní kvality, střední až menší velikosti. Vůně je jemná, sladce květinová, příjemná se stopami vzácných dřev a medu. Lisovaný do cihly o váze 500 g. Je to typ zeleného Pu-Eru. Čaje je z jara roku 1995, teda již zralý (ale může ještě dozrávat) čajová rarita. Famózní čajík. Mao Cha: Směs starých až gu shu čajovníků z pohoří Yiwu a z oblasti Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu. Továrna: Privátní objednávka pro honkongského obchodíka přes CNNP. Čaj byl skladován vlhkým skladováním, ale není to z něj moc cítit a je vynikající!
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o obsahu 150 ml a  zalijeme vodou kolem 99 °C. Necháme louhovat asi 30 s, postupně až 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, sladká a lehce kořeněná. Chuť je pro Yiwu typická, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, medová a lehce kořeněná. Lze cítit i vlkhé skladování. Dozvuk je delší, sládký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 497 Kč za 12 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
1995YiwuZhengShanOldArbor

1995YiwuZhengShanOldArbor


tea