head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010 Beeng Cha 357g / Sheng Puer
Charakteristika
 Zeleno bílý list s četným bílým tipsem, celé větší lístky ze starých stromových čajovníků nejvyšší možné kvality. Vůně je typicky pro čaje z Yi Wu jemná, květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná se stopami kafrové vlnky zrání. Lisovaný do koláče o váze 357g. Sklizeň: První sklizeň roku, jara roku 2010. Produkce: První produkce roku, tradiční zpracování, středně silné lisování. Mao Cha: Staré a starší čajové stromy z vnitřní oblasti Yi Wu, tedy nejkvalitnější směs z této oblasti. Původ: Yunnan, pohoří a oblast vnitřního Yiwu. Jedná se o privátní objednávku váženého sběratele a znalce puerů. Je to opravdu luxusní čaj, mimořádná kvalita. Čaj má velkou perspektivu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, typická pro kvalitní čaje z Yi Wu, příjemná, květinová, lehce kořeněná, ovocná. Chuť je jemná, komplexní, kouzelná, plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny koření, zahradního tmavého ovoce a květů. Dozvuk je delší, sladký, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2011 byla 1270Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010
Yiwu Zheng Shan Private production, 2010 Yiwu Zheng Shan Private production, 2010
tea