head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan Zhuan Cha 250g / Sheng puer
Charakteristika
Zelený list s bílým tipsem celé lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Vůně je jemná, květinová, příjemná, sladce medová a květinová. Čaj je lisovaný do cihličky o váze 250 g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 2008 - 28.3., ochutnávám tedy 7 let starý čajík. Zpracování: Ruční tradiční, středně silně lisovaný list. Mao Cha: Čajovníky staré asi 50 let z pohoří Yiwu, okolí vesnice Luo Shui. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu. Továrna: Yong Pin Hao. Moc dobrý čaj, za 10 - 15 let bude vynikající!
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150 ml a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 30 s a postupně až 5 minut. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, medová, s tóny lesního ovoce. Chuť je typicky Yiwu, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin, medu a lehkým zeleným tónem. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 17 US za kus 250 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché formě, jako nálev a vylouhované lístky.
2008YiwuZhengShanZhuancha250g

2008YiwuZhengShanZhuancha250g

2008YiwuZhengShanZhuancha250g

tea