head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
2006 Wild Tree Zhuan Cha 250g
Charakteristika
Hnědo-zelený list, slisovaný do cihly o váze 250g. Celý list, velký lehce zpřehýbaný, místy kousky lístků a větvičky. Vůně je  lehce zemitá, trávovitá, vznešená. Tradiční zpracování, kvalita dobrá. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci. Čaj je z roku 2006. Ochutnávám tedy 2 roky starý čaj. Továrna: Luxi Tea Factory. Oblast: Mangshi ( Dehong ).
Příprava
Přibližně 5g čaje zalijeme vodou o teplotě asi 80°C. Čaj louhujeme asi 30 vteřin, dobu louhování prodlužujeme až na 2 minuty pro pozdější nálevy. Čaj snese velmi mnoho nálevů, až 8.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně žluto-oranžová. Vůně je sladká, dřevitá a jemně zemitá. Chuť je nasládlá, silná, dřevitá a trochu svíravá. Dozvuk je delší, lehce svíravý, dřevitý., postupně sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. cena v roce 2008 byla 150Kč za kus/cihlu 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
2006 Wild Tree
2006 Wild Tree
2006 Wild Tree
2006 Wild Tree
tea