head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Chitsu Pingcha 2007
Charakteristika
Hnědo-černý list, slisovaný do koláče o hmotnosti 350g. Je velmi lehce lisován, snadno se rozdrobí. List je celý hrubší s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Vůně je zemitá, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Čaj je z roku 2007, ochutnávám teda rok starý čaj. Továrna: Yunnan Tea Branch. Oblast: Provincie Yunnan. Čaj by měl ještě nějaký čas dozrávat, můžeme pít hned, ale raději počkejte až se usadí a hramonizují chutě. Je to základní běžná sorta pro běžné pití.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 8 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, jemná, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, dřevitá, silná, hrubší a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí, lehce nakyslý a rovněž velmi specifický zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 270Kč za kus/koláč 350g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Yunnan Chitsu Pingcha 2007
Yunnan Chitsu Pingcha 2007
Yunnan Chitsu Pingcha 2007 Yunnan Chitsu Pingcha 2007
Yunnan Chitsu Pingcha 2007 Yunnan Chitsu Pingcha 2007
tea