head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan TF - CNNP, First Zhuan Cha 300g, 2005
Charakteristika
Hnědo-zelený list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list a velký s bílým tipsem. Velmi jemné vegetální a sladce delikátní vůně ostružin. Slisovaný do cihly o váze 300g. Stáří čaje je 4 roky je z roku 2005 z jara. Maocha: Směs nejkvalitnějších a největších, pečlivě vybraných lístků. Původ: Provincie Yunnan, Xishuangbanna. Producent: CNNP. Čaj vhodný k okamžitému popíjení a vhodný i k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 až 9 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo-žlutá. Vůně je  jemná, ořechová, nasládlá a přitom i nahořklá, příjemná. Chuť je nasládlá, květinová, lehce ostružinová, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla  cca 350Kč za kus/cihlu o váze 300g. Cena je orientační, kupováno přes eshop z Číny takže jsou v ceně započteny poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005
Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005
Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005 Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005
Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005 Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005
Yunnan TF - CNNP Zhuancha 2005
tea