head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yun Xian Jin Sai Cha
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný hnízdečka o váze 100g. List téměř celý, místy potrhaný sem tam zlatavý tips, hodně větviček. Vůně je jemná, ušlechtilá,  jemně zemitá. Jedná se o průměrnou kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je květen 2006. Původ: Provincie Yunnan, oblast Lin Cang. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale popíjet můžeme již nyní.
Příprava
Asi 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 90°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 nálevy. Nebo lze připravit jako každý Pu Er i na Kung fu, dosáhneme tím samozřejmně i více nálevů...
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo-černá. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně zemitá, s jemným ořechovým tónem, příjemná. Dozvuk je kratší, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 120Kč za  kus hnízdo/100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Yun Xian Jin Sai Cha
Yun Xian Jin Sai Cha
Yun Xian Jin Sai Cha

Yun Xian Jin Sai Cha
Yun Xian Jin Sai Cha
tea