head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zang Cha Superior Tibet, 2007 / Tibetský Čaj -  Mini Cihla
Charakteristika
Hnědo-černý list, celý list i kousky lístků s větvičkami. Slisovaný cihličeky o váze 8g s třemi rýhami na pro snadnější přelomení. Cihličky jsou v balení 2 a jsou jednolivě zabaleny. Vůně je zemitá, jemně kaštanová, sladká a velmi specifická. Tradiční zpracování, kvalita výborná. Čaj je z roku 2007, ochutnávám tedy 2 roky starý čaj. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci. Čaj prochází při výrobě 32 způsoby zpracování a celý proces trvá 5 let! Původ: Sichuan. Továrna: T.A.R.
Příprava
Přibližně 3g čaje zalijeme vroucí vodou a vaříme tak nad kahanem, ohříváčkem nebo jinak asi 3 minutky. Můžem louhovat v termosce, dokonce mu to jen prospěje, nedá se přelouhovat! Je to znamenitý a vyjímečný čaj. Zkuste i s mlékem, solí nebo kořením po tibetském způsobu. Čaj snese tak až 4 až 6 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je sladká, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, ořechová, silná, příjemná a se stopami jemné a příjemné kyselosti. Dozvuk je delší, lehce nakyslý a později sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 60Kč za kus / 2 cihličky, celkem 16g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Urychluje rekonvalescenci a pomáhá překonat
samotu a žal. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to opravdu zajímavý čaj co by
neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev i vylouhované lístky.
Zang Cha Superior Tibet, 2007 Zang Cha Superior Tibet, 2007
Zang Cha Superior Tibet, 2007 Zang Cha Superior Tibet, 2007
Zang Cha Superior Tibet, 2007
tea