head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zhongcha Wild, 1997 Beeng Cha / Koláč, sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé drobné lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev. Lisovaný do koláče o váze 357g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z roku 1997, teda již zralý ( ale může ještě dozrávat ) čajová rarita. Famózní čajík. Mao Cha: Divoké čajovníky ze zahrad pohoří Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří Yiwu. Továrna: Kunming TF, pod hlavičkou CNNP. Naprosto úchvatný čaj. Škoda že jsem měl jen 30g vzorek.
Příprava
Přibližně 7g čaje na 180 ml konvičku, zalijeme vodou kolem 95 - 99°C, necháme louhovat asi 20s až 2 minuty. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, kafrová a lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny meruněk a ostružin, pro tento čaj velmi specifická a neopakovatelná. Silnější kafrová vlnka zrání je velmi příjemná. Dozvuk je delší, sládký, příjemný a rovněž velmi specifický. Čaj má v sobě neuvěřitelné množství energie!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v přepočtu vzorku v roce 2012 byla 2500Kč za 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu. Obrovské množství energie čeká v tomto čaji.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ZhongchaYiWu1997ZhongchaYiWu1997
ZhongchaYiWu1997
tea