head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shuanghuan Zhunan Cha, 2004 - neověřeno / Tibetský Čaj - Cihla
Charakteristika
Hnědo-černý list, slisovaný do cihly. Celý list i kousky lístků. Vůně je zemitá, sladká a velmi specifická. Tradiční zpracování, kvalita dobrá. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci.
Čaj prochází při výrobě 32 způsoby zpracování a celý proces trvá 5 let! Původ: Sichuan v nadmořské výšce přes 1200 metrů nad mořem v horách Yunwu Shan. Továrna: Yaan Tea Factory.
Příprava
Přibližně 5g čaje zalijeme vroucí vodou a vaříme tak nad kahanem, ohříváčkem nebo jinak asi 3 minutky. Můžem louhovat v termosce, dokonce mu to jen prospěje, nedá se přelouhovat! Je to znamenitý a vyjímečný čaj. Zkuste i s mlékem, solí nebo kořením po tibetském způsobu. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je sladká, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, příjemná a se stopami jemné a příjemné kyselosti. Dozvuk je delší, lehce nakyslý a později sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. cena v roce 2007 byla 190 Kč za kus/cihlu 200g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Zhuan Cha Zhuan cha
Shuanghuan Zhunan Cha Shuanghuan Zhunan Cha Shuanghuan Zhunan Cha
tea