head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gou Qi Zi / Kustovnice Čínská
Charakteristika
Červenooranžové plody, jsou velikosti hrozinky. Voní sladce, květinově až jako hrozinky. Bylinka je velmi oblíbená, přidává se třeba i do čaje osmi pokladů ( Ba Bao Cha ). Velmi oblíbená i samotná. Doba sklizně a zrání tu pochopitelně nehraje roli jako u čajů. Plody můžeme konzumovat i celé a ne jen jako nálev, prostě zobat jako hrozinky. :-)
Příprava
Přibližně 5g čaje/plodů vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 8 minut. Čaj snese tak 2 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovočervená. Vůně je nasládlá až vonící po hrozinkách. Chuť je nasládlá, příjemná a velmi specifická. Dozvuk je kratší, sládnoucí a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 69Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Pijeme kdykoliv. Velmi vhodný při rekonvalescenci a při nachlazeních, chřipkách, ale můžeme opravdu kdykoliv. Je to bylinka často používaná v tradiční čínské medicíně. Posiluje krev, vyživuje ji, posiluje játra, ledviny, zvlhčuje plíce, posiluje oči a zlespšuje zrak. Dodává nám životní energii chi. Opravdu výborná bylinka, rozhodně zkuste.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované plody.
Gou Qi Zi / Kustovnice Čínská
Gou Qi Zi / Kustovnice Čínská
Gou Qi Zi / Kustovnice Čínská
tea