head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jiaogulan, Gynostemma pentaphyllum / 5ti listý žen šen - bylinka
Charakteristika
Zelené lístky, podovné čajovníku, drobné i větší. Vonící trávově, jemně a sladce. Bylinka má mnoho použití ve zdravotnictví, ale můžeme ji pít i jen tak pro chuť. Více informací v účincích. Oblast: Thajsko, provincie Chiang Rai.
Příprava
Přibližně 1g čaje na 200ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 5 minut. Čaj snese tak 2 až 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zelená. Vůně je nasládlá, bylinková. Chuť je nasládlá, příjemná, bylinkově nahořklá a velmi specifická. Dozvuk je kratší, sládnoucí a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Pijeme kdykoliv. Velmi vhodný při rekonvalescenci a při nachlazeních, chřipkách, ale můžeme opravdu kdykoliv. Je to široce působící adaptogen v celém spektru. Například: Reguluje krevní tlak, chrání játra před toxiny, podporuje imunitu, zvyšuje výkonnost, sílu, pozitivně působí na ledviny, močové cesty, reguluje hladinu cholesterolu, působí proti nespavosti, priznivě působí na kardiovaskulární systém, je to antioxidant, dodává životní energii, podporuje dýchací systém, snižuje horečku, vhodný při diabetu atd. Opravdu výborná bylinka, rozhodně zkuste.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované plody.
Jiaogulan
Jiaogulan
Jiaogulan
tea