head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zheng He, Fu Yun Lu Cha, 2016 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Tmavě zelený pokroucený list je celý a téměř nelámaný. Vůně je silněji trávová, lehce květinová, velmi příjemná a nasládlá. Kvalita: Základní, ale neuvěřitelně dobrá. Sklizeň: 14. dubna 2016, druhý sběr, ruční. Oblast: Zheng He, Fujian. Kultivar: Fu Yun Nr. 6. Zpracování: Kvalitní. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 70 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená až zelenožlutá. Vůně trávová, svěží, květinová, sladká. Chuť je velmi nasládlá, lehce trávová, je cítit stopička oříšků a na pozadí velmi svěží ovocný tón. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla 127 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do pro letní rána. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný i pro celodenní pití. Ovlivňuje první a druhou čakru. Evokuje dobrou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
FuYunLuCha2016

FuYunLuCha2016


tea