head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gu Zhu Zi Sun AAA, Zhe Jiang 2011 / Fialové bambusové výhonky, zelený čaj
Charakteristika
Zeleno stříbrné až žluté, drobné lístky, podlouhlé, lehce pokroucené. Úzké dva lístky a ochmýřený tips. Vůně je jemnější, trávová a  omamně sladká. Kvalita: AAA. Sklizeň: Jaro 2011, Pre Qing Ming, první sběr i produkce roku. Zpracování: Tradiční ruční. Kultivar: Zi Sun Liang Zhong. Producent je privátní. Oblast: Zhe Jiang, Hu Zhou, Chang Xing, cca 500 m.n. m. Vynikající čaj, stojí za ochutnání. Tento čaj byl více než 1000 let považován za císařský čaj.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků v konvičce či zhongu vodou o teplotě asi 95°C. Doba louhování je 10s až 3 minutky. Takto připravíme až 3-5 nálevů. Na Kung Fu způsob je nálevů více a chuť barvitější. 
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto zelená. Vůně nálevu je silnější, lehce vegetální, po jedlých kaštanech sladká. Chuť je harmonická, příjemná, kaštanově sladká, jemně květinová a lehce citrusově ovocná. Dozvuk delší, sladký, lehce květinový, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2011 byla 1134Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Doporučuji pro slavnostní chvíle. Čaj je vhodný i pro chvíle přemýšlení a samoty. Velmi vzácný čaj.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, nálev a vylouhované lístky.
Gu Zhu Zi Sun AAA, Zhe Jiang 2011
Gu Zhu Zi Sun AAA, Zhe Jiang 2011
Gu Zhu Zi Sun AAA, Zhe Jiang 2011
tea