head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gyokuro Kamigogoro Uji, 2012 / zelený japonský čaj
Charakteristika
Středně velké listy z čaje i s větvičkami. Tmavě i světle zelené, úzké a zploštělé. Střední kvalita listů, čaje typu gyokuro. Čaj se před sklizní zastiňuje, aby se obohatil chlorofilem. Vůně je sladká, ovocná, sladce vegetální. Doba sklizně je jaro 2012. Oblast: Uji. Moc dobrý a zajímavý čajík.
Příprava
Připravujeme v konvičce, asi 5g čaje na 140 ml zalijeme vodou o teplotě 60 - 75°C. Na další nálevy můžeme teplejší. Doba louhování je 10s až 3 minutky. Nálevů je možno připravit až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva žluto zelená, vůně jemná, sladká, svěží, vegetální, lehce trávovitá se smetanovým tónem. Chuť je nasládlá, smetanová, sladce vegetální, jemná. Dozvuk, sladký, osvěžující, delší a  lehce vegetální.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost menší. Cena v roce 2012 byla 500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne a po obědě. Pro slunné dny a výborný na výlety a tůry. Navozuje přátelskou náladu. Velmi osvěžující nejen na tělo, ale i na mysl. Lehce ochlazující, vhodná do parných dnů, pro načerpání energie. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
GyokuroKamigogoro2012
GyokuroKamigogoro2012
GyokuroKamigogoro2012
tea