head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hui Long Pure Buds, Lianghe 2019 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelený, bílý až tmavě zelený pokroucený list, právě vyrašené, tipsy. Vůně je jemná trávová, lehce květinová, velmi příjemná a nasládlá. Kvalita: Premium. Sklizeň: 23. března 2019, první sběr, ruční. Oblast: Okolí vesnice Huilong ,Lianghe, Dehong, Yunnan. Kultivar: Yunnan Da Ye. Stromy staré 50-80 let. Nadmořská výška 1650 m n. m. Zpracování: Velmi kvalitní. Vhodný i na louhovaní ve studené vodě.
Příprava
Množství dle chuti asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 70 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování! Vhodný i pro luhování ve studené vodě.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená až zelenožlutá. Vůně trávová, svěží, květinová, sladká. Chuť je velmi jemná, nasládlá, lehce trávová, květinová a velmi svěží. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2019 byla 5 US za 25 g, plus dobrava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do pro letní rána. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný i pro celodenní pití. Ovlivňuje první a druhou čakru. Evokuje dobrou náladu. Opravdu vynikající čajík!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Huilongpurebuds2019

Huilongpurebuds2019

tea