head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Que She AAA, Huang Shan, Anhui, 2013 / Vrabčí jazýček ze Žlutých hor - zelený čaj
Charakteristika
Zelený list hrající všemi odstíny této barvy až po žlutou. List je štíhlý, drobný, čaj tvoří tips a lístek. List má červené žilkování. Vůně je sladká, vegetální, tipsová a květinová. Kvalita: AAA. Sklizeň: Jaro 2013 - Pre Gu Yu, první sběr a první produkce roku. Kultivar: Huang Shan Da Ye Zhong. Oblast: An Hui, Huang Shan 800 m.n. m. Zpracovaní: Tradiční, ruční. Privátní malá farma. Velmi vzácný čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100 ml vložíme zhongu či konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je 30s až 5 minut. Nálevů připravíme až 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená až žlutá, čirá. Vůně silnější ovocná, orchideově květinová, velmi příjemná. Chuť je jemná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, kovově tipsová, osvěžující a květinová. Dozvuk je sládnoucí, s tóny kaštanů a květin, příjemný, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 857Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Navozuje slavnostní náladu a pohodu. Velmi osvěžuje v parných dnech, po práci, sportu či cestovaní. Vynikající čaj pro zbystření smyslů a težkých rozhodování. Ovlivňuje 1., 3. a 6. čakru. Vynikající čaj na povzbuzení mysli, těla i ducha. Celkově velmi osvěží a dodá tělu sílu a duševní vytrvalost.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
QueSheAAA2013
QueSheAAA2013
QueSheAAA2013
tea