head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shincha Uji no sato 2012 / " Nový čaj " Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené ploché, větší delší lístky, celé i lehce potrhané a roztřepené. Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná. Sincha je v překladu - Nový čaj. Kvalita: Gold. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: Jaro 2012, první a nejranější sklizeň. Výborný japonský čajík! Čaj je vyroben tradičním způsobem, má 5% vody v lístcích narozdíl od klasických čajů, které mají obsah vody 3%. Vynikající a velmi vzácný čajík!
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků, na 150ml, vodou o teplotě 60 až 65°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 3 - 4. Nepřelouhovat! Doporučuji měkkou vodu, použijte filtr na vodu.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, čirá. Vůně je  příjemná jako u právě posekané trávy se zvláštní pro
japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je lehká, sladká a přitom silnější, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, smetanově hustá s příjemnou decentní hořkostí a později nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, ušlechtilý, velmi příjemný.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velmi malá, spotřebujte rozhodne do měsíce, po otevření uchovávejte v chladničce. Cena v roce 2012 byla cca 290kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne, nebo kdykoliv se potřebujete nakopnout k vyšším výkonům. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech, atd.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ShinchaUjiNoSato2012
ShinchaUjiNoSato2012
ShinchaUjiNoSato2012
tea