head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Tehu Makizono Kabuse Okumidori 2017 / Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené, úzké a delší lístky jako jehličky, lehce potrhané a roztřepené. Dva lístky a tips, 7 dní stíněno. Tehu - jako ručně dělaný. Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová, lehčí a příjemná. Čaj je lehce napařený - asamushi, konkrétně 60 s. Kvalitní list, organické pěstování. Sklizeň: 7.5. 2017. Oblast: Kirishima, prefektura Kagoshima, pěstované u rodiny Nishi. Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 4 g lístků na 100ml, vodou o teplotě 55 až 70 °C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 10 s, třetí nálev opět minutku nebo dvě a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, lehce zakalená. Vůně nálevu je silnější s dominantou čerstvě posekané trávy, čerstvého ovoce, se zvláštní pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, hutná, ale velmi příjemná, lehce vegetální, velmi osvěžující, malá stopička divokých bylin. Dozvuk je příjemně drsnější, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2017 byla 365 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, služební cestě, sportovních výkonech. Výborně nabudí, má neuvěřitelnou sílu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
TehuMakizonoKabuseOkumidori2017

TehuMakizonoKabuseOkumidori2017

tea