head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wen Shan Chin Shin Lu Cha 2012 / Zelený čaj z Formosy
Charakteristika
Zeleno stříbrné až šedé, drobné lístky, silně rolované, pokroucené nepravidelné. Vůně je jemnější, trávová a omamně ovocně sladká. Sklizeň: 8. duben 2012 sklízeno ručně. Kvalita: AAA. Zpracování: Kompletně ruční. Kultivar: Chin Shin. Producent je privátní. Oblast: Wen Shan, 350 m. n. m., Tchaiwan. Oxidace: 5%, velmi lehké pečení. Velmi dobrý čaj, stojí za ochutnání.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků v konvičce cca 200ml, či zhongu vodou o teplotě asi 85°C. Doba louhování je 30s až 3 minutky. Takto připravíme až 3-5 nálevů. Na Kung Fu způsob je nálevů více a chuť barvitější. 
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto zelená. Vůně nálevu je květinová, trávová, jemná, ovocně sladká. Chuť je plná, sladká, jemně trávovitá a ovocná. Na pozadí je velmi zlehka cítit pečený tón. Dozvuk delší, sladký, lehce květinový, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2012 byla 730Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Doporučuji i po hutném jídle. Velmi dobrý a nenáročný čaj do přírody na jarní čajování. 
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WenShanLuCha2012
WenShanLuCha2012
WenShanLuCha2012
tea