head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan De Hong White Buds 2014 / Čínský zelený/bílý
Charakteristika
Světle až tmavě zelené, žluté až zlatavě hnědé lístky s ochmýřeným tipsem (v podstatě jen vrcholové pupeny). Vůně je jemná, květinově ovocná a velmi sladká, až medová. Sklizeň: Ruční, únor 2014. Zpracování: Tradiční, zavadání lístků a pak se suší na slunci, jako bílý čaj. Oblast: Yunnan De Hong. Kultivar: Lokální původní varieta. Producent: Nezjištěn. Výtečný čaj. Čajová rarita a zajímavost.
Příprava
Asi 5g lístků na 100ml vložíme do zhongu či konvičky a zalijeme vodou o teplotě  až 80 - 95°C. Louhujeme 1 až 2 minuty. Nálevů připravíme až 5! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá. Vůně jemná, květinově ovocná až medová. Chuť je sladká, svěží, prakticky bez svíravosti, lehce ovocná, vegetální s tóny vzácných dřev. Trochu připomíná sheng puery. Dozvuk jemný, sladký a ušlechtilý, evokující sladko v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední, cena v roce 2014 byla 270Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Slabě povzbuzující čaj na ranní popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Čajová specialita a zajímavost. Velmi osvěžující čaj v parných dnech.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanDeHong2014
YunnanDeHong2014
YunnanDeHong2014
tea