head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhejiang Lishui Ming Qian, Green Mist, 2013 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený velmi drobný list s bílým tipsem, téměř celý a nelámaný. Vůně je silně trávová, lehce květinová, velmi příjemná a nasládlá. Sklizeň: Jaro 2013. Oblast: Lishui 600 m.n.m, Zhejiang. Sklizeň: Mechanická. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 5g na 100ml zalijeme vodou o teplotě 70 až 85°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30s až 3 minuty. Počet nálevů je až 5. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Lehce kalná chmířím z tipsů. Vůně trávová, květinová, sladká. Chuť je nasládlá, později trpknoucí, lehce trávová, květinově svěží. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnouc.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena byla v roce 2013 byla 257 kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu. Velmi vhodný proti jarní únavě.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lishui13
Lishui13
Lishui13
tea