head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Luo, Ai Lao Shan, Yunan 2009 / Zelené spirálky
Charakteristika
Světle-zelené drátkovité mladé lístky, velké procento tipsů. Lísty jsou velmi vysoké kvality, ručně stočené do spirálek, ale na pohled vypadají nadýchané a lehké jako u Pi Luo Chun, zpracování Dian Lü, velmí lehké a šetrné rolování. Kultivar: Da Ye, velkolistá varieta Yunnanksého čajovníku. Vůně trávová, sladší, silně vegetální. Sklizeň: jaro 2009 třetí týden v únoru. Oblast: Yunan, Jingdong, Simao, pohoří Ai Lao Shan 1200 - 1400 m.n. m. Velmi dobrý a zajímavý čaj, s typickou chutí čajů z této oblasti, rozhodně doporučuji.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků, vodou o teplotě 75 až 80°C. Připravujeme v  zhongu to je cca 125ml. Louhujeme 30s první nálev, další tak 35, 45, 60....s. Nálevů připravíme tak 5.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-zelená, příjemné vůně posekané trávy a jemnou květinovou a ovocnou vůní. Chuť je jemná, nasládlá, decentně trávovitá, lehce svíravá, lehce kořenitá a ovocná. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný a kořenitý s ovocným tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 198Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Pozitivně nás psychicky naladí na celý den.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Lu Luo, Ai Lao Shan, Yunan 2009
Lu Luo, Ai Lao Shan, Yunan 2009
Lu Luo, Ai Lao Shan, Yunan 2009
tea