head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mao Feng, Huang Shan, Anhui 2011 / Ochmýřený Vrcholek, zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený s bílým tipsem lehce pokroucený list tvořící tips a dva lístky. List téměř celý štíhlý a nelámaný. Vůně je, květinová, trávová, lehce oříšková a nasládlá. Čaj je z divoce rostoucích keřů v nejlepší poloze Huang Shan. Kvalita: AA. Sklizeň: Ruční, jaro 2011, Gu Yu. Oblast: He Xian, Huang Shan, Anhui, cca 700 m .n .m. Kultivar: Da Ye Zhong Di Shui Xiang. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent je privátní, rodinná farma.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g na 100ml zalijeme vodou o teplotě 95°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30s až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce trávová s decentní kovovou příchutí a lehce pečená až uzená. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 320Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MaoFengHuangShan2011
MaoFengHuangShan2011

MaoFengHuangShan2011
tea