head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
An Ji, "Bai Cha", 2008 / An Ji, "Bílý čaj", 2008
Charakteristika
Světle-zelený až bílo šedavý, ochmýřený list, pravidelný, pokroucený, delší, mečovitý a velmi drobný. Vůně velmi sladká silná, trávovitá až medová. Velmi kvalitní list. tips a dva první lístky ze strarých čajovníků. Sklizeň: Ruční, jaro, 2008. Zpracování: Ruční, zcela tradiční, mimořádně pečlivé. Oblast: Anji, Zhejiang. Kultivar Anji Bai Cha. Producent: Privátní, malá soukromá továrna, limitovaná produkce. Velmi ceněný, vzácný čaj. Pokud máte tu možnost určitě jej zkuste!
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 70 až 80°C, louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 5. Dle sklizně a čerstvosti.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je pruzračná, zeleno-žlutá, jemně vonící a sladce. Chuť je plná, lehce svíravá, příjemná a sládnoucí. Dozvuk je silnější, později slábnoucí a přecházející v sladké tóny.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 714Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, výborný pro vzácné chvíle a pro dobrou náladu a pohodu. Vynikající na trávící potíže, pohladí žaludek i zažívání obecně. Rozjasňuje mysl a posilujě 1. a 4. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Anji Bai Cha
Anji Bai Cha
Anji Bai Cha
tea