head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
An Ji, Bai Cha, 2011 / "Bílý čaj", čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený až bílo šedavý, ochmýřený list, pravidelný, pokroucený, delší, štíhlý a velmi drobný. Vůně velmi sladká silná, trávovitá až medová. Kvalita: AAA. list tvoří tips a dva první lístky. Sklizeň: Ruční, duben 2011, Pre Qing Ming, první sběr a produkce roku. Zpracování: Ruční, zcela tradiční, mimořádně pečlivé. Oblast: An Ji, Zhejiang, cca 850 m.n.m. Kultivar: Bai Ye Yi Hao. Producent: Privátní, malá soukromá továrna, limitovaná produkce. Velmi ceněný, vzácný čaj. Pokud máte tu možnost určitě jej zkuste!
Příprava
Porce asi 4g lístků na 100ml zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem až 85°C, louhujeme 10s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 5. Dle sklizně a čerstvosti.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je průzračná, zeleno žlutá, jemně vonící a sladce trávovitě. Chuť je plná, lehce květinová, citrusová, příjemná a sládnoucí. Dozvuk je velmi příjemný delší, později slábnoucí a přecházející v sladké tóny.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 774Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, výborný pro vzácné chvíle a pro dobrou náladu a pohodu. Vynikající na trávící potíže, pohladí žaludek i zažívání obecně. Rozjasňuje mysl a posiluje 1. a 4. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
AnJiBaiCha2011
AnJiBaiCha2011
AnJiBaiCha2011
tea