head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Aracha Fukamushi, 2009 / japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené ploché, větší a delší ploché lístky i stonky, lehce potrhané a roztřepené.Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná. Jedná se vlastně o částečně zpracovaný čaj, polotovar při výroby ostatních japonských čajů, ( s nadsázkou lze říci že to je taková Maocha jako u Pueru ). Tento čaj byl vyroben metodou hlubokého napaření, je tím ovlivněna jeho chuť i vzhled. Kultivar: Yabukita. Původ: Okolí vesnice Kagekawa, prefektura Shizouka. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: Jaro 2009, ( Ichibancha ).Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků na cca 120 ml, vodou o teplotě 55 až 75°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat! Pak chutná po řasách.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, kalná, jemné a příjemné vůně posekané trávy se zvláštní pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je jemnější, lehce vegetální, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, smetanově hustá a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší. Velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009, cena 280kč za 100g čaje.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Velmi pozitivně vás naladí a dostane do pohody před stresující situací a uklidní po ní. Velmi zahřívající čajík, vhodný do chladnějšího dne.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Aracha Fukamushi, 2009
Aracha Fukamushi, 2009
Aracha Fukamushi, 2009
tea