head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Sha Lü Top Grade, 2008
Charakteristika
Zeleno-stříbrné až šedé, drobné lístky, silně rolované, pokroucené nepravidelné. Vůně je jemnější, trávová a  omamně sladká. Sklizeň: Jaro 2008, mechanizovaná. Zpracování: Částečně ruční, Zheng Qing ( propařovaný čaj ), pevné rolování. Producent je privátní. Oblast: Wu Zhi Shan, ostrov Hainan. Velmi dobrý čaj, stojí za ochutnání.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků v konvičce či zhongu vodou o teplotě asi 80°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Takto připravíme až 3-5 nálevů. Na Kung Fu způsob je nálevů více a chuť barvitější. 
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-zelená. Vůně nálevu je trávová, jemná, sladká. Chuť je silnější, ale příjemná, sladká, jemně trávovitá. Dozvuk delší, sladký, nakonec ušlechtile hořknoucí, ale velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2008 byla 134Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Doporučuji i po hutném jídle. Velmi dobrý a nenáročný čaj do přírody na jarní čajování. Nepřelouhovat, pak je čaj velmi silný a může dráždit zažívání, jinak nám jej jen pohladí. Dobrý čaj za výbornou cenu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, nálev a vylouhované lístky..
Bai Sha Lü 2008
Bai Sha Lü 2008
Bai Sha Lü 2008
tea