head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Sha Lu AAA 2012 / Zelený čaj z ostrova Hainan
Charakteristika
Zeleno stříbrné až šedé, drobné lístky, silně rolované, pokroucené nepravidelné. Tips a dva lístky. Vůně je jemnější, trávová a omamně ovocně sladká. Sklizeň: Jaro 2012, poslední únorové dny, první sběr. Kvalita: AAA. Zpracování: Tradiční, částečně ruční, lehce sekaný list, napařování a sušení na pánvi. Zheng Qing ( propařovaný čaj ), pevné rolování. Producent je privátní. Oblast: Wu Zhi Shan, ostrov Hainan. Velmi dobrý čaj, stojí za ochutnání. Šarže: BSL-A01-2-12, Certifikát: LR083367, testováno nezávislou akreditovanou laboratoří na přítomnost 192 pesticidů. Splňuje přísné normy EU a ma certifikaci pro EU.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků v konvičce cca 200ml, či zhongu vodou o teplotě asi 90°C. Doba louhování je 30s až 3 minutky. Takto připravíme až 3-5 nálevů. Na Kung Fu způsob je nálevů více a chuť barvitější. 
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto zelená. Vůně nálevu je trávová, jemná, ovocně sladká. Chuť je silnější, ale příjemná, sladká, jemně trávovitá a ovocná. Dozvuk delší, sladký, lehce květinový, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2012 byla 167Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Doporučuji i po hutném jídle. Velmi dobrý a nenáročný čaj do přírody na jarní čajování. Nepřelouhovat, pak je čaj velmi silný a může dráždit zažívání, jinak nám jej jen pohladí. Dobrý čaj za výbornou cenu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaiShaLuAAA2012
BaiShaLuAAA2012
BaiShaLuAAA2012
tea