head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bi Lo Chun, Jiang Su Dong Ting Shan AAA 2012 / Zelené jarní spirálky
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, velmi jemné s mnoha tipsy a prvním nerozvitým lístkem. Nadýchané, Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Kvalita: AAA, nejvyšší vyprodukovaná třída. Sklizeň: Jaro 2012, pre - Qing Ming, 1. sběr zahrady, 80 let staré čajovníky kultivaru Bi Lo Chun Xiao Ye. Kultivar: Bi Lo Chun Xiao Ye. Oblast: Vesnice Chai Wang, východní část Dong Ting Shan, Jiangsu. Sklizeň: Ruční, tradiční a velmi pečlivá. Zpracování: Ruční, tradiční a extrémně pečlivé. Producent: Privátní, malá privátní zahrada rodiny Chen. Velmi vzácný a ceněný čínský čaj! Čajová rarita!
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 100ml, vodou o teplotě 65 až 80°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 1 minutku nebo i méně, první nálev, další tak 30s. Nebo na Kung Fu Cha, nálevů připravíme tak až 6 nebo i více dle chuti.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným ovocným a smetanovým aroma. Chuť je, nasládlá, silná, lehce příjemně bylinková, květinová, kořenitá a velmi specifická. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, jemný, nasládlý ušlechtile nahořkle bylinková, jedinečný lehce ovocný, ořechový a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2012 byla cca 1800Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnit zárovneň. Při jeho pití jakoby jste byli v čínské zahradě u studánky jen tady a teď.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BiLoChunAAA2012
BiLoChunAAA2012
BiLoChunAAA2012
tea